واگویه‌های ظریف!

ساخت وبلاگ
چکیده : امروز در تلوزیون بخش‌هایی از صحبت‌های آقای ظریف و آقای رشیدپور را تماشا کردم. رفته بودم یک بسته سیگا... با عنوان : واگویه‌های ظریف! بخوانید :

امروز در تلوزیون بخش‌هایی از صحبت‌های آقای ظریف و آقای رشیدپور را تماشا کردم. رفته بودم یک بسته سیگار بگیرم که چشمم به تلوزیون داخل مارکت افتاد که در حال نمایش گفتگوی این دو مرد بود. دقایقی از برنامه را مشاهده کردم و لذت بردم.

اما مطلبی که می‌خواهم به آن اشاره کنم مربوط به یکی از جملات آقای ظریف بود. ایشان بعد از یک سری صحبت‌ها این جمله را گفتند: " بنده همیشه سعی کرده‌ام درمورد کاری که در آن تخصص ندارم صحبت نکنم."

واقعا جمله‌ی خوبی بود. کاش همه‌ی ما (مِن جمله خودم) یاد بگیریم که فقط درمورد مطالبی صحبت کنیم و نظر بدهیم که در آن تخصص داریم. منظور این نیست که کلا اگر در رشته‌های انسانی تحصیل نکرده‌ایم نباید درباره‌ی سیاست و اقتصاد و جامعه شناسی و ... نظر بدهیم. نظر بدهیم، خوبش را هم بدهیم. اما باید متوجه باشیم که ما متخصص بحث مربوطه نیستیم و ممکن است حرفمان فقط ندای عقاید کورکورانه‌مان باشد. و ممکن است به کل اشتباه بگوییم و بیندیشیم. پس سعی کنیم درباره‌ی چیزی که نمی‌دانیم بیشتر بخوانیم و کمتر نظر بدهیم. این راه حل فقط و فقط به نفع خودمان است.

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : شنبه 24 شهريور 1397 ساعت: 12:58